Baner reklamowy, reklama na banerze, plandeka z wydrukiem, druk banerów reklamowych - Multi-Drukarnia Waikiki.pl

Przejdź do treści
Sklep > Reklama gabarytowa
Baner Reklamowy
Baner reklamowy klejony i oczkowany co 50cm
Druk o najwyższej jakości fotograficznej.

Super Matowy - np: jako tło fotograficzne
Super Błysk - super nasycone wydruki - jako FOTO
Wzmocniony - na trudne warunki atmosferyczne
Dostępny rabat ilościowy Dostępny rabat ilościowy
39,00 zł(z VAT-em)
Dodaj
Ceny obowiązują wyłącznie w sklepie on-line
Cena oraz zakres usługi może znacząco różnić się w sklepie online i punkcie stacjonarnym. Jest to uzależnione od odmiennych kosztów prowadzenia różnych platform sprzedażowych.
Baner laminowany Błysk/Mat


Materiał:
Wysokiej klasy baner laminowany 510g, Super Matowy lub Super Błyszczący.

Jakość Druku:
Fotograficzna 1440DPI - nieosiągalna w większości drukarnii na świecie

Zastosowanie:
Do zastosowań wewnętrzych i zewnętrznych w ograniczonym zakresie.
Doskonały do wysokiej jakości fotograficznych wydruków - również do zast. dekoracyjnych
np. jako maty z grafiką reklamową lub ścianki z tłami fotograficznymi.

UWAGA! maksymalna szerokość krótszej krawędzi to 150cm. Dłuższa może być dowolnie długa.
Baner wzmocniony powlekany - matowy


Materiał:
Wzmocniony baner powlekany z zatopioną siatką wzmacniającą. Dostępny w matowym wykończeniu.

Jakość Druku:
Reklamowa - 720DPI - wysoka jakość do zastosowań zewnętrznych

Zastosowanie:
Do zastosowań zewnętrznych. Baner ten lepiej znosi silne podmuchy wiatru i ekstremalne zmiany temperatury.
W porównaniu z banerem laminowanym, słabiej odwzorowuje intensywność i jednolitość barw.

UWAGA! baner może mieć dowolny rozmiar. Przy większych wymiarach poszczególne bryty są sklejone.

Baner reklamowy - zastosowanieBanery reklamowe mają ogromne zastosowanie. Oto przykładowe propozycje:

  • Właściciele gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów czy hoteli umieszczając na nich zdjęcia swoich obiektów i wnętrz. Można go umieścić nawet kilka kilometrów od ośrodka i  będzie pełnił funkcję drogowskazu z mapką dojazdu ( szczególnie gdy znajdujemy się na obszarach o ograniczonym dostępie do internetu i nasza nawigacja zaczyna się gubić)

  • Nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać je również we wnętrzach, gdzie mogą stanowić pokrycie ścianek reklamowych i stoisk targowych

  • Są rodzaje banerów które stosuje się np. w kasetonach podświetlanych (daje to możliwość wykonania kasetonu a bardzo dużych rozmiarach)

  • W kasetach reklamowych typu roll-up sprawdzają się doskonale - Rollupy równiez sa dostąpne w naszej ofercie

  • Baner ponieważ jest całkowicie odporny na działanie wody, można wykorzystać także jako wkład do wszelkiego rodzaju ramek OWZ, tak wewnętrznych jak i zewnętrznych oraz tzw potykaczy

  • Wielu fotografów wykorzystuje banery jako ścianki ( tła) fotograficzne - szczegónie wersje matowe banerów, które dość dobrze korygują odbłyski światła

  • Jednym z dość niestandardowych zastosowań może być wykorzystanie banera jako podkładka na biurko. Łatwa w utrzymania w czystości ochroni nasz mebel przed dewastacją, pełniąc jednocześnie funkcje zarówno estetyczne jak i edukacyjne, ponieważ to co na nim umieścimy pozostaje już tylko kwestią wyobraźni

  • Okresowo banery wykorzystywane są jako jeden z podstawowych środków w kampaniach wyborczych . Nie każdego kandydata stać na reklamę w środkach masowego przekazu czy w sieci Bilboardów. A Baner zawieszony na płocie równie dobrze spełni podobną funkcję i nie wydrenuje kieszeni :)

Najczęściej zadawane pytania


Czy baner i druk są wodoodporne?
Tak. Zarówno baner jak i farba, którym jest zadrukowany są całkowicie odporne na wodę. Na potwierdzenie dodam że są one użytkowane nawet w tak ekstremalnych sytuacjach jak pokrycia dachów, zabezpieczenie wodoodporne bud dla psów w schroniskach, czy podkład pod baseny ogrodowe.

Czy baner można złożyć w kostkę?
Tak, jednak nie zalecam zgniatania go. Po rozłożeniu należy mu dać trochę czasu na powrót do normalnej postaci. Usunąć zagniecenia można poprzez podgrzanie baneru suszarką do włosów lub pozostawienie go w pełnym słońcu na godzinę.

Czy oczka w banerze rdzewieją?
Oczka, które aktualnie używamy są wykonane z nierdzewnego metalu!

Czy możecie wydrukować większe banery niż 150cm na krótszej krawędzi?
Tak, możemy wydrukować dowolnie duży baner. Będzie to wersja wzmocniona, a łączenia są zgrzewane.
W celu wyceny prosimy o przesyłanie zapytań.

Jak gęsto powinny być oczkowane banery?
Standardowo banery oczkuje się co 50 cm. Jest to wystarczający odstęp w przypadku montażu baneru na elewacji i płocie. W przypadku gdy baner będzie montowany za pomocą naciągów (np. gumowych) lub w ramie to zaleca się oczkowanie co 25cm a nawet 10cm. Gęste oczkowanie i użycie naciągów gumowych pozwala na bardzo estetyczne i równomierne naciągnięcie banera.

Czy baner można użyć jako ściankę do zdjęć?
Oczywiście. Baner matowy bardzo dobrze nadaje się jako ścianka do zdjęć reklamowych, lub tło do prezentacji video.

Czy baner można zamontować do rollupa?
Tak. Jest to tańsza wersja rollupa. Wizualnie rollup w połączeniu z banerem wygląda bardzo dobrze. Jednak efektem ubocznym jest wywijanie się boków banera do tyłu. To dla niektórych osób może się wydać nieestetyczne. Jednak różnica w cenie pomiędzy banerem a materiałem zalecanym do rollupów(Blockout) jest na tyle znacząca, że część klientów decyduje się na opcję banerową

Czy drukujecie dwustronne banery?
Niestety ze względów technologicznych banery drukujemy wyłącznie w wersji jednostgronnej.
2-stronny baner można uzyskać poprzez połączenie dwóch osobnych banerów.

Zawiesiłem baner i wiatr go zniszczył. Dlaczego?
Baner na wietrze zachowuje się jak żagiel na statku. Z tą różnicą że żagiel jest do tego celowo stworzony. By nie pozwolić na rozerwanie oczek (bo to one najczęściej cierpią) należy zadbać by baner na stronie niewidocznej miał wsparcie konstrukcji, muru lub płotu. Natomiast od strony przedniej zalecam stworzyć z żyłki kratownicę o którą będzie się opierał baner w czasie porywistych wiatrów.
Żyłka jest bezbarwna i praktycznie niewidoczna a znacząco przedłuży życie banera reklamowego w trudnych miejscach.
Banery Reklamowe - Odpowiedzi na pytania
Transkrypcja filmu

Zadajcie nam pytania na temat banerów, które często się powtarzają. Dlatego dziś postaram się odpowiedzieć na najczęściej powtarzające się.

Czy oczka w banerach są ocynkowane?
Tak, oczka w naszych  banerach są ocynkowane. Zabezpiecza je to przed rdzewieniem. Oczywiście możemy stosować na życzenie również oczka nie ocynkowane, błyszczące, bardzo ładne, ale te oczka standardowo po kilku dniach w ciężkich warunkach pogodowych, np. w czasie deszczu, stają się po prostu brązowe, więc by były trwałe, by nie robiły się brzydkie. Stosujemy porządne, ocynkowane, które może nie są tak atrakcyjne widokowo, ale na pewno długo posłużą.

Jaki najdłuższy baner jesteście w stanie wydrukować w jednym kawałku?
W jednym kawałku możemy wydrukować baner teoretycznie dowolnie długi. Jest to tylko ograniczone długością rolki. Rolki są 50 metrowe, szerokość baneru natomiast może oscylować pomiędzy 100cm, 130cm, 150cm. Ale na życzenie jesteśmy też w stanie robić większe banery, które po prostu są zgrzewane i może być baner o wielkości np. budynku. Tak więc ograniczeń praktycznie nie ma.

Czy za oczka gęstsze niż 50 centymetrów jest dopłata? Czy oferujecie tylko oczkowanie co 50 i 25 centymetrów?
Tak jest dopłata za oczka gęstsze niż 50 centymetrów, bo standardowa cena wyliczona jest na oczka co 50 centymetrów. Jeśli chcesz mieć oczka gęściej, to jedno oczko dodatkowe kosztuje 50 groszy. I już odpowiedziałem na pytanie o dopłatę. A gęstość właściwie jest dowolna. To ty kliencie decydujesz jakiej gęstości i w jakiej odległościach mają być oczka. Jak Ci pasuje tak zrobimy.

Czy są jakieś kolory, które są narażone na działanie promieni UV? Mogą szybciej wyblaknąć?
Tak ogólnie kolory zawsze Blakną są pod wpływem działania Słońca, a Słońce jest niestety taką gwiazdą, która niszczy każdy kolor. Dla przykładu podam karoserie samochodów, które są lakierowane w specjalny sposób. Dodatkowo jeszcze są pokrywane specjalnymi warstwami ochronnymi, a i tak z czasem ulegają zniszczeniu. To samo tyczy się banerów, które nie mają żadnej dodatkowej warstwy ochronnej, więc one również z czasem zaczną zmieniać odcień. Niektóre kolory troszeczkę szybciej zmieniają odcień, inne trochę wolniej. No cóż, ze słońcem nikt jeszcze nie wygrał.

Czy wykonujecie banery odblaskowe?
Tak, mimo że nie mam go standardowo w ofercie, to baner odblaskowe również jest w naszym zasięgu. Po prostu kupujemy rolkę u dystrybutora i drukujemy, co na tym potrzebujesz. Także jeśli będzie zapotrzebowanie? Jak najbardziej. Możemy również wydrukować na banerze odblaskowym.

Czym różni się baner matowy od błyszczącego?
Więc tak każdy z banerów ma swoje zalety i wady. Matowy baner stosuje się głównie jako ścianki do zdjęć, wkłady do roll-upa, tam gdzie nie powinien być widoczny brud, czyli np. jako banery zewnętrzne na płoty. On też fajnie koryguje wszelkie niedoskonałości, ale przez to, że pochłania dużo światła, kolory są mniej nasycone. No i może szybciej troszeczkę płowieć. Natomiast w przypadku baneru błyszczącego ten ma dłuższy czas, zanim kolory wypłowieją, kolory są bardzo silnie nasycone. Baner jest błyszczący, co niezbyt dobrze działa na miejsca, gdzie jest dużo źródeł światła, bo pojawiają się brzydkie refleksy światła i na takim błyszczącym banerze widać wszelkie skazy. Wszelki brud natychmiast jest widoczny, więc trzeba dobrać w zależności od zastosowań. Jeśli nie wiesz, co wybrać, przyjdź do nas, pokażemy ci taką wersję i taką wersję i tak będzie chyba najlepiej. Jaki baner wybrać?

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego materiału?
Na pewno nie powinniśmy się kierować ceną. Raczej skupmy się na tym, gdzie on będzie wisiał i do czego go wykorzystamy. Jeśli będzie to baner narażony na bardzo silne czynniki atmosferyczne silny wiatr, np. bądź zmiany temperatury. Zima bardzo zimno. W lecie bardzo gorąco, to zdecydowanie polecam baner powlekany. Który jest dużo odporniejszy od baneru laminowanego, ale nie jest niestety tak ładny i występuje tylko w wersji matowej. Jeśli jesteśmy przy wersji matowej, mamy też baner matowy laminowany. To jest baner, który doskonale sprawdza się przy wysokiej jakości wydrukach. Do wnętrz, na ścianki, na roll-upy. Nawet na przysłowiowym płocie, gdzie musimy mieć naprawdę super jakość. I jest jeszcze baner błyszczący. Ten baner jest właściwie odpowiednikiem baneru matowego laminowanego, ale ma dużo większe nasycenie barw i też dużo silniej odbija światło. Więc jeśli użyjemy go w miejscu, gdzie jest dużo źródeł światła, to niestety będziemy mieli dużo punktów. Jak w lustrze będzie się wszystko na nim odbijać.


Czy baner silnie narażony na promieniowanie UV powinien być drukowany na jakimś specjalnym rodzaju podłoża, niż inny standardowy baner?
Zalecamy zdecydowanie baner laminowany, który można dodatkowo pokryć laminatem samochodowym, czyli specjalną warstwą lakieru z filtrem UV, która ma za zadanie przedłużyć żywotność baneru i żywotność kolorów. Natomiast jeśli już naprawdę ekstremalnie potrzebujecie super wytrzymałości na rozpuszczalniki, na chemię, na rysowanie, to możemy zalaminować baner nawet laminatem stałym, folią, ale to raczej do zastosowań wewnętrznych.

Co mogę zrobić, jeśli baner rozerwał się po krótkim czasie eksploatacji?
A więc tak, prawidłowo zamocowany banner nie ma prawa rozerwać się po krótkim czasie eksploatacji. Oczywiście istnieją czynniki takie jak np. bardzo silne, porywiste wiatry, które w Polsce występują coraz częściej i nierzadko widzimy przewrócone całe wielkie szyldy, które stały na wielkich betonowych nogach, a i tak są wywrócone i na to nie ma siły. Więc trzeba dobrać przede wszystkim odpowiednie miejsce i odpowiednie zabezpieczenia. Więc jeśli już widzisz, że coś jest nie tak, zaczyna się rwać najczęściej się rwie w okolicy oczek, bo tam działają największe siły. Zrób zdjęcia, powiadom nas o tym jak najszybciej. Wyślij zdjęcia uszkodzeń, zdjęcia całego baneru, zdjęcia lokalizacji, gdzie on się znajduje, a my postaramy się jak najszybciej w odpowiedzi pomóc Ci i podpowiedzieć, co można zrobić, czy da się to ratować, czy już za późno, żeby to ratować. Także skontaktuj się z drukarnią w pierwszej kolejności.


Chcę przygotować gotowy projekt do wydrukowania, o czym muszę pamiętać, przesyłając go do was?

I to jest dobre pytanie, bo bardzo często nas o to pytacie i często są nieporozumienia.
Więc zalecamy projekt w formie zalecanej. Musi być projekt w formie elektronicznej, najlepiej w formacie JPG. I teraz tak powinien być w proporcjach jeden do jednego. Czyli jak ma być wydrukowany, prostokątny, to proporcje mają być prostokątne, a nie kwadratowe. I żebyśmy to naciągli. Tak to się nie robi. Proporcje muszą być zachowane. Rozdzielczość minimalna 150 dpi. Tu nie wytłumaczę wam w tym momencie jak ustawić 150 dpi w programie w którym pracujecie. Jeśli nie wiecie jak ustawić minimum 150 dpi to wyślijcie największy możliwy plik jaki macie już to pomniejszony. Kolorystyka RGB czyli nie kombinujcie, nie zamieniajcie CMYKa i nie cudujcie. Tak jak zrobiliście, tak to wyślijcie. RGB wychodzi dużo intensywniej w nasyceniu niż pliki z CMYKa, więc jeśli wyślecie RGB jest większa szansa, że kolory będą bardziej żywe. I teraz ważne. Nie wolno dodawać żadnych spadów, znaczników cięcia, nadlewów i innych tego typu dekoracji. Tym się zajmuje drukarnia. Wy wysyłacie goły plik i bez żadnych nadlewów, my nie ścinamy tak jak przy offsecie fragmentów baneru. On jest robiony dokładnie na styk. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, po prostu zapytaj. Zadaj zapytanie do drukarni, zadzwoń. Wszystko wyjaśnimy. Nie ma żadnego problemu. To jest całkowicie bezpłatne i robimy to z przyjemnością, bo to oszczędzi pracy i tobie, i mi. No i to by było na tyle. Dziękuję za uwagę i zapraszam do kolejnego materiału.


Inni klienci oglądali również:
Prosimy ... podziel się z nami opinią o tym produkcie :)
6
recenzje
ok
Magdalena Nowak
04 Sty 2022
Dziś odebrałam banery i magnesy na samochód. I jedno i drugie na najwyższym poziomie. Dziekuję za cenna pomoc. Brawo Wikiki
Krzysztof Pich
27 Gru 2021
Polecam drukarnię. Wyjątkowo łądne banery, ładnie wykończone i bardzo profesjonalna znająca się na temacie obsługa! polecam serdecznie
grosik
06 Lip 2021
bardzo szybka realizacja zamówienia. Na ratunek tylko waikiki. Polecam
Marek
12 Kwi 2021
Banery pierwsza klasa. Wcześniej zamawiałem na allegro polowe taniej ale to był syf a nie banery. Wstyd bylo alegrowe banery powiesić. Tutaj super kolory, wszystko czytelne i estetyczne. Warto dać parę złotych więcej na profesjonalny produkt. Brawo Waikiki!!
Janusz
06 Kwi 2021
Bardzo dobra jakość wydruku!!! Do tej pory drukowałem w innej, co prawda tańszej drukarni, ale jeśli chodzi o jakość to jest przepaść! Naprawdę opłaca się dołożyć te kilka złotych :) Pozdrawiam.
Ala
05 Kwi 2021
Przemiła obsługa, przystępne ceny. Dobra jakość wydruku.
Szybki kontakt:
Wróć do spisu treści