Nano-technologia w Waikiki.pl

Przejdź do treści

Nano-technologia w Waikiki.pl

Drukarnia - Szablony malarskie, maty gamingowe, maty na biurka, plakaty, naklejki, gadgety reklamowe
Opublikowane według Tomasz Isalski w nowe produkty · 14 Lipiec 2020
Tags: nanoprintnanosolventsolventdrukekologiczny
JAKO PIERWSI W POLSCE
i jedni z niewielu na świecie ropoczeliśmy kilka lat temu erę NanoSolventu.

Technologia opatentowana w Tajwanie i wciąż dostępna dla nielicznych. Dzięki nawiązaniu bezpośredniej współpracy z producentem mogliśmy jako pierwsi testować tą technologię. Kilka lat doświadczeń i gigantyczna rzesza zadowolonych klientów to znak, że był to dobry wybór :)
Dlatego postanowiłem teraz na bazie doświadczeń przybliżyć wam specyfikację tej niezwykłej technologii druku wciąż prawie nieznanej:)


CO TO JEST DRUKOWANIE NANO-SOLVENTOWE?
Nano solventowy druk jest odmianą druku atramentowego z wykorzystaniem pigmentów barwionych proszkami o średnicach nie większych niż 100 nm (typowe atramenty rozpuszczalnikowe i UV są barwione proszkami o średnicach około 1000 nm lub większych).

Zastosowanie nanopigmentów nadaje atramentowi wiele pozytywnych cech. Atramenty nano są znacznie lepsze niż atramenty konwencjonalne, ponieważ mniej niszczą głowice i inne elementy systemu atramentowego drukarki. Tak małe cząsteczki barwnika w naturalny sposób, wykorzystując m.in. przyciąganie nanocząstek przyklejają się do podłoża, nawet jeśli materiał nie był przeznaczony do druku cyfrowego.

Dzięki takim właściwościom tuszu nano możemy drukowac na materiałach, które standardowo nie nadają się druku za pomocą tuszy ekosolventowych, a agresywne tusze UV lub Latexowe nie są odpowiednim mediumZALETY DRUKU NANO:
MOŻLIWOŚĆ DRUKOWANIA NA PRAWIE KAŻDYM MATERIALE.

Drukowanie za pomocą atramentów nano pozwala na użycie niemal dowolnego materiału jako podłoża. Nie ma znaczenia, czy podłoże zostało przygotowane do druku cyfrowego, czy nie. Wydruk odbywa się w niskiej temperaturze, więc odporność materiału (lub jego brak) na temperaturę również nie stanowi ograniczenia.
(Jako jedyni drukujemy druk personalizaowany na przewijakach dla niemowląt - czego nikt inny nie może wykonać)

Technologia nano-druku zaprojektowana przez firmę NANOO została przetestowana na kilkuset materiałach wykorzystywanych w branży reklamowej, artystycznej i projektowej (plakaty i rysunki techniczne)BARDZO WYSOKA JAKOŚĆ DRUKU
Zastosowanie tuszu nanopigmentowanego sprawia, że ​​drukowany obraz jest idealnie ostry. Na poniższym zdjęciu kropla z głowicy atramentowej zarejestrowana na papierze - z konwencjonalnego atramentu na bazie wody (po lewej) i z atramentu nano (po prawej). Tak wysoka dokładność pozwala uzyskać niespotykaną jakość druku i jakość reprodukcji szczegółów.WYJĄTKOWO WYSOKA WYDAJNOŚĆ
Zastosowanie nanopigmentów pozwala na uzyskanie bardzo intensywnego zabarwienia nieosiągalnego w żadnej innej technologii drukowania atramentowego. Tak więc, pomimo wysokiej intensywności barw, zużycie tuszu jest nieprawdopodobnie niskie.
Innym czynnikiem determinującym zużycie atramentów jest jego zdolność do równomiernego i dokładnego pokrycia powierzchni zadrukowanego podłoża. Okazuje się, że bardzo cienka warstwa nano-tuszu znacznie lepiej pokrywa powierzchnię materiału niż gruba warstwa klasycznego tuszu do drukarek atramentowych.

Porównanie grubości i ilości warstw atramentu potrzebnych do prawidłowego zadrukowania podłoża jest również świetne, gdy porównuje się nanodruk z innymi technikami drukowania.IDEALNA STRUKTURA POWIERZCHNI I WYSOKA ELASTYCZNOŚĆ DRUKU
Wydruki wykonane w technologii nano nie zmieniają struktury powierzchni materiału. Jeśli drukujesz na błyszczącym podłożu - wydruk jest błyszczący. Jeśli powierzchnia materiału jest matowa - wydruk jest również matowy. Jeśli drukujemy na materiale o wyraźnej fakturze powierzchni, takim jak skóra lub płótno - gotowy wydruk wygląda tak samo jak podłoże.

Cienka warstwa barwnika jest bardzo elastyczna. Materiały pokryte nanotuszem można giąć, wycinać, wytłaczać i kształtować termicznie.


ŻYWE, CZYSTE, NASYCONE KOLORY
Jedną z dodatkowych pozytywnych cech drukowania za pomocą atramentów nanopigmentowanych jest zjawisko bardzo równomiernego odbicia światła od drukowanej powierzchni.

W przypadku wydruków wykonanych w większości klasycznych technologii drukowania, zadrukowana powierzchnia odbija padające światło w nierównomierny sposób, jednocześnie rozpraszając dużą jego część. Takie rozproszenie powoduje, że efekt koloru widoczny dla obserwatora jest stłumiony i lekko szary. Powierzchnia zadrukowana pigmentem nanocząsteczkowym w ponad 90% światła odbija się regularnie, dając obserwatorowi efekt czystych, idealnie nasyconych kolorów - naklejki wyglądaja po prostu świetnie


1
recenzja
Robson
09 Lis 2021
Wow! Bardzo fajny i konkretny artykuł.
Nie mialem pojęcia że u was takie cuda :)
Mozna gdzieś w Polece dostać ten tusz ?
bo wygląda to na coś absolutnie niezwykłego
Drukarnia waikiki Certyfikat Rzetelna Firma
Drukarnia Waikiki Orłem Poligrafii
Drukarnia Waikiki zwycieżyła w 2018r
Drukarnia waikiki zwycięzcą 2018r
Drukarnia waikiki zwycięzcą 2019r
Drukarnia waikiki leauratem 2019r
Drukarnia waikiki leauratem 2020r
kontakt:
Wróć do spisu treści