Przeglad dziwacznych druków

Przejdź do treści

Przeglad dziwacznych druków

Drukarnia - Szablony malarskie, maty gamingowe, maty na biurka, plakaty, naklejki, gadgety reklamowe
Przegląd najciekawszych i najbardziej niezwykłych drukowanych publikacji o dziwnych rozmiarach i innych parametrach, które przykuły moją uwagę. Niektóre z nich zostały stworzone specjalnie dla Księgi Rekordów Guinnessa, inne wzbudzają zainteresowanie wyjątkowymi rozmiarami lub oryginalnymi cechami :)

Poniżej znajduje się największy na świecie magazyn, stworzony przez agencję marketingową The River Group i drukarnię Polestar.
Ten numer magazynu Healthy ma wymiary 3,05 na 2,35 metra.Ta gazeta o wymiarach 18,27 na 25,35 milimetra, wydrukowana przez węgierską Kner Press, jest jednak co najmniej równie interesująca.Istnieje wiele małych słowników, ale ten jest najsłodszy: wydrukowany przez Davida Bryce & Son około 1893 r. ten miniaturowy słownik języka angielskiego Pears jest dostarczany z metalowym nośnikiem z wbudowaną lupą.Jak możesz sobie wyobrazić, Biblie są najbardziej popularne, jeśli chodzi o małe druki.
Poniższy przykład to Biblia, czyli „Praktyczne streszczenie starego i Nowego Testamentu”, wydrukowane w Londynie w 1727 roku. Ta skrócona wersja Biblii o wymiarach 4 na 3 cm jest oprawiona w skórę z płaskorzeźbami.
Zawiera 284 strony z 14 rycinami w drewnie.  W zależności od popytu i stanu Biblii mogą one kosztować na aukcji od 1200 do 2400 dolarów.Poniższy obraz to najmniejszy na świecie druk atramentowy, mierzący zaledwie 80×115 mikrometrów, czyli około 0,0092 milimetra kwadratowego.
Odpowiada to z grubsza przekrojowi pasma ludzkich włosów.  Zdjęcie zostało wykonane przez badaczy z ETH Zurich i start-up firmy projektu o nazwie Scrona.  Wykorzystuje technologię o nazwie 3D NanoDrip.Wracając do wielkich publikacji: przez ponad 350 lat Atlas Klencke był największym atlasem świata o wymiarach 1,78 na 1,05 metra.
Biblioteka Brytyjska jest właścicielem tej 350-letniej książki.Atlas Earth Platinum odebrał  "koronę" królowi  w  2012 roku
Zawiera 128 stron, waży 150 kilogramów i mierzy 1,8 na 1,4 metra (6 stóp × 4,5 stopy). Earth Platinum jest wyceniana na 100 000 USD.Inną ostatnio ważną książką związaną z geografią jest „Bhutan: Odyseja wizualna przez królestwo Himalajów”.
Według Księgi Rekordów Guinnessa jest to największa komercyjna książka, jaką kiedykolwiek opublikowano.

A teraz coś zupełnie innego!
Domki dla kotów zbudowane z tektury - Zafunduj  Twojemu
kotu Biały Dom ;)Wzory i składanie Taj Mahal są nieco bardziej wyrafinowane - również domek dla kota :)Firma opakowaniowa Smurfit Kappa zużyła 3000 zszywek, 100 metrów taśmy dwustronnej i ponad 4000 m² tektury do budowy największego na świecie kartonu.  Miał wymiary 40 x 20 x 20 metrów i ważył 1400 kg.Widzieliśmy dzieła drukarskie małe i duże , więc czas na coś ekskluzywnego: „Caterina de' Medici, Królowa i Patronka” jest naprawdę wyjątkową książką, ponieważ powstał tylko jeden egzemplarz, który jest całkowicie kaligrafowany i iluminowany ręcznie. Lepsze zdjęcia bogato zdobionych stron pergaminowych i wykwintnego pudełka, w którym znajduje się książka, można znaleźć w internecie


Najgrubszą książką jest „The Complete Miss Marple”, wydana przez HarperCollins w 2009 roku. Ma 322 mm szerokości i waży 8,04 kg.
4032 strony zawierają wszystkie historie o pannie Marple Agathy Christie.  Wydrukowano tylko 500 egzemplarzy.Pieniądze to także produkt drukowany, przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości.
Ciekawym banknotem jest ten o wartości 100 bilionów dolarów z Zimbabwe.  Pokazuje, co się stanie, jeśli inflacja całkowicie wymknie się spod kontroli.Plakat zaprojektowany przez niemieckiego artystę Heinza Schulza-Neudamma do filmu science-fiction „Metropolis” z 1927 roku jest najdroższym plakatem w historii.  W 2005 roku został sprzedany na aukcji za 690 000 dolarów.Poniższa reklama magazynu 2018 została stworzona przez szwedzką agencję Åkestam Holst we współpracy z Mercene Labs.
Zachęca kobiety do sikania na stronę.  Jeśli są w ciąży, zostanie ujawniona specjalna zniżka na łóżeczko.  Technologia jest podobna do tej w testach ciążowych.American Cheese, 20 Slices” Bena Denzera to książka wykonana z prawdziwych, owiniętych plastikiem plastrów amerykańskiego sera. Nie ma tekstu, tylko ser. Wykonano tylko dziesięć kopii!Ben Denzer
jest artystą i projektantem, którego fascynacja produkcją książek doprowadziła do powstania innych książek o nietypowych materiałach i źródłach treści, takich jak banknoty.


Na dziś to tyle i CDN...


zdjęcia i teksty pochodzą z strony prepressure.com
0
recenzje
Drukarnia waikiki Certyfikat Rzetelna Firma
Drukarnia Waikiki Orłem Poligrafii
Drukarnia Waikiki zwycieżyła w 2018r
Drukarnia waikiki zwycięzcą 2018r
Drukarnia waikiki zwycięzcą 2019r
Drukarnia waikiki leauratem 2019r
Drukarnia waikiki leauratem 2020r
kontakt:
Wróć do spisu treści